среда, 28 февраля 2018 г.

Повітряний транспорт

Повітряний транспорт – вид комунікацій транспорту, де у якості транспортного засобу для перевезення пасажирів, пошти і вантажів використовуються транспортні засоби важчі за повітря (літаки, вертольоти, гелікоптери та ін.)

Повітряний транспорт — найшвидший (швидкість сучасних літаків перевищує 900 км/год) і в той же час найдорожчий вид транспорту.
Основна сфера застосування повітряного транспорту — пасажирські перевезення на відстанях понад тисячу кілометрів. Також здійснюються і вантажні перевезення, але їхня частка дуже низька.

В основному авіатранспортом перевозять продукти, що швидко псуюються  і особливо цінні вантажі, а також пошту. У багатьох важкодоступних районах (у горах, районах Крайньої Півночі) повітряному транспорту немає альтернатив. У таких випадках, коли в місці посадки відсутній аеродром (наприклад, доставка наукових груп у важкодоступні райони) використовують не літаки, авертоліти, які не потребують посадочної смуги. 
Велика проблема сучасних літаків — шум, вироблюваний ними при зльоті, який значно псує якість життя мешканців розташованих поряд з аеропортами районів.

Найбільші аеропорти України розміщені у Києві (Бориспіль, Жуляни), Вінниці, Дніпрі, Запоріжжі, Івано - Франківську, Львові, Луганську, Миколаєві, Одесі, Харкові, Херсоні та Чернівцях. 

Понад 60% повітряних перевезень припадає на міжнародні авіарейси. Так, Київ сполучений авіалініями з 55 країнами. Серед них держави Європи і Близького Сходу, Росія, США, Канада тощо. Здійснюють авіаційні перевезення в Україні три великі компанії: «Авіалінії України», «Аеросвіт», «Міжнародні авіалінії України».


Повітряний транспорт зорієнтований перш за все на перевезення пасажирів. У транспортному вантажообігу його частка менша за 1%. В Україні досить розвинена мережа авіаліній та аеропортів. Деякі з них мають статус міжнародних. Міжнародні лінії пов’язують Україну з країнами Європи, Америки, Азії та Африки. Міжнародний аеропорт «Бори́спіль» — найбільший пасажирський аеропорт України, який забезпечує понад 66 % авіаційних пасажирських перевезень України і щороку обслуговує понад 10 млн. пасажирів.